Sıkça Sorulan Sorular2018-09-25T15:13:47+00:00
Garanti Değirmenleri’nin satış yapabildiği bölgeler hakkında bilgilendirir misiniz?2018-05-01T01:07:04+00:00

Kavurma makineleri, değirmenler ve ekipmanlar grubuna ait tüm ürünler yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere tüm ülke ve bölgelere kara, deniz ya da hava taşımacılığı (bölgeye ve müşterinin tercihine göre değişmektedir) ile satışı yapılmaktadır.

Garanti Değirmenleri ürünlerinin garanti süresi ve kapsamı nedir?2019-07-29T11:45:43+00:00

GARANTİ DEĞİRMENLERİ ÜRÜN GARANTİSİ HAKKINDA

1.GARANTİ SÜRESİ

Ürünün, üretim tarihinden itibaren başlar ve yasal olarak iki (2) yıldır. Tüketicinin, TKHK’dan doğan ürünün ayıpsız misli ile değiştirilmesi, fatura bedel iadesi ve ayıp oranında fatuar bedel indirimi gibi seçimlik hakları, 2 yıl yasal garanti süresinde geçerlidir. Yasal garanti süresinden sonra, firma garanti süresi sonuna kadar tüketicinin aşağıdaki şartlarda sadece ücretli ya da ücretsiz onarım hakkı bulunmaktadır.

2.GARANTİ KAPSAMI

Ürünün bütün parçaları dahil olmak üzere (kullanılan motor, elektrikli rezistans ve doğal öğütme taşı parçaları dışında) tamamı belirtilen şartlar gereğince firmamızın garantisi kapsamındadır. Ürünün garanti süresi içerisinde malzeme, işçilik veya montaj hatasından dolayı arızalanması halinde; işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamiri yapılacaktır. Firmanın sahip olduğu bir yetkili servis bulunmadığı için, ürünün fabrikaya ulaştırılmasından tüketici sorumlu olacaktır. Gaz yakıcı cihazlara ait garanti kapsamı, tedarikçi firma ile belirlenir ve servisi tedarikçi firma tarafından sağlanır. Servis ücretlendirmesi tedarikçi firmaya aittir.

3.TAMİR SÜRESİ

Garanti kapsamında onarım yapılması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Ürünün tamir süresi en fazla 30 iş günüdür. Bu süre, ürünün ilgili üretici alanına, ulaştırma tarihinden itibaren başlar.  Gaz yakıcı cihazların tamiri, bu ürünün tedarikçilerine aittir. 

4.ÜRÜNÜN GARANTİ KAPSAMINDAN ÇIKMASI

 1. Ürünün kullanım kılavuzunda belirtilen yöntem veya şartlara uygun olmayan bir şekilde kullanılması nedeniyle oluşun arza ve hataların olması,
 2. Ürünün kullanım amacı dışında işlemler için kullanılması,
 3. Ürün bileşenlerinin ve nihai ürünün seri numaraları veya garanti etiketlerinin ve içeriğinin tahrip olması durumu,
 4. Ürünün yüzey tahribatının olması ve iç aksamlarının zarar görmesi durumu,
 5. Elektrik ve gaz tesisatı bağlantılarında arza meydana gelmesi durumu,
 6. Ürüne ait olmayan, firma dışından bir yerden satın alınan aksesuar veya parçalardan kaynaklanan arıza durumu,
 7. Ürünün tüketiciye tesliminden sonra yanlış taşıma (çarpma, düşme, hasar), yanlış kullanım ve yetersiz bakım, cihazın kullanım kılavuzunda belirtilen çevresel şartnamelere aykırı kullanım; yetersiz hava tesisatı, ürünün aşırı nemli, tozlu veya sıcak ortamlarda kullanılması veya doğal afetlerden kaynaklanan arızalar durumunda elektronik devrelere, kazalara, darbelere, elektriğe zarar verebilecek aşındırıcı ortamlarda kullanılması durumu
 8. Deprem, fırtına, sel, dolu, çığ, heyelan, yangın gibi doğal afetlerden kaynaklanan sorunlar,
 9. Üretici personelleri veya üreticinin yetkili ofis personelleri dışında bir kimsenin kusurlu parça değişiminin sağlanma durumu
 10. Ürünün çalışmasına bağlı gürültü ve titreşimler garanti kapsamında değildir.

5.KARŞILANMAYAN MASRAFLAR

 1. Zaman kaybı
 2. Ürünün kullanılamaması nedeni ile oluşan kayıplar
 3. Nakliye giderleri
 4. Diğer dış etkenler sonucu meydana gelen fiili hasarlar
 5. Ürünün üretici firmaya ulaşım masrafları
 6. Üretici firma dışında yapılan tamiratlara ait ücretler
 7. Garanti kapsamına tabi olmayan parçalara ait ücretler
Kavurma makinesine ihtiyacım var. Fakat kavurma süreci hakkında herhangi bir bilgi sahibi değilim. Bu konuda Garanti’nin hizmeti nedir?2018-05-08T21:44:36+00:00

Garanti Değirmenleri, üretimini yaptığı ürünlerinin kalitesi dışında, bulunduğu iş ortamının/sahasının kaliteli ve verimli bir yapıda olmasını her daim amaçlamakta ve bunun için çabalamaktadır. Bu nedenle, iş alanı ve ürünleri öğrenmek üzere iki gün önceden üretim ve kalite süreçlerini takip eden mühendislerimizden randevu alarak bilgilendirici bir toplantı ayarlayabilirsiniz. 

Doğru ürünün, doğru mekan ve kullanıcıya ulaşması, iş alanındaki devamlı gelişmeyi ve kaliteyi sağlamakta, sağlıklı bir iletişim ortamına zemin hazırlamaktadır. Bu nedenle Garanti Değirmenleri’nden talep ettiğiniz bilgi ve ürünlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Gas yakıcı sistemler olan Isı Transferi ve Direkt Ateş/Ocaklı Sistem arasındaki fark nedir?2018-05-08T21:56:19+00:00

Brülör ile çalışan ısı transferi ve direkt ateş ısıtma sistemleri, LPG, doğal gaz gibi yakıt türleri ile çalışan Garanti gazlı kahve kavurma ürünlerinde kullanılmaktadır. Aralarındaki temel fark, ısı transferini gerçekleştiren brülör sisteminin ateşi tambura değmezken, direkt ateşli ocak sisteminin brülör ateşi, tambura değerek kahve kavurma işlemini gerçekleştirmektedir. 

Garanti Değirmenleri ürünlerinin satışında tercih edilen ödeme yöntemleri nelerdir?2018-05-08T22:00:49+00:00

Satışı gerçekleştirilen ürünün ödemesi, kredi kartı, nakit ya da banka transferi yoluyla gerçekleştirilmektedir.

Son Yazılarımız